Позиція
  ПоділитисьЧи поверне мер гроші, сплачені лучанами за його помилки?

“Межа зловживання владою будь-якого чиновника встановлюється не його сумлінням, а тільки пильним суспільним контролем” - Макс Вебер

Задля уникнення закидів в упередженій критиці Луцького міського голови Романюка М.Я. нижче мною будуть використані виключно факти встановлені судовими рішеннями, що ухвалені у відповідності із законом та набули чинності.

Судами різних інстанцій встановлено, що Луцький міський голова Микола Романюк допустив порушення закону – не своєчасно виконав рішення суду про поновлення працівника на роботі. Рішення підлягало негайному виконанню, але було виконано Романюком М.Я. майже через три місяці. Пригадую, що виконання рішення суду було здійснено лише під тиском прокуратури, під загрозою порушення кримінальної справи.
Така бездіяльність Романюка М.Я. потягла за собою збитки для територіальної громади в розмірі 14 430,04 грн. Ці гроші сплатять з кишені лучан. Ось таку шкоду лучанам було завдано безпідставною і протиправною амбіційністю Миколи Романюка, його запопадливістю та правовим невіглаством.

Варто звернути увагу, що за цією ж справою, Романюком М.Я. вже раніше виплачено із місцевого бюджету майже 30 тис.грн. Також органами Державної виконавчої служби було пред’явлено більше як 2 000 грн. стягнень та штрафів за порушення при виконанні рішення суду.

Цілком очевидно, що в описаному випадку немає жодного значення ні обставини справи, ні прізвище позивача. Для оцінювання дій Романюка М.Я. достатньо лише вимог закону. В цій ситуації немає ніяких виправдань такій безглуздій поведінці міського голови. Вимоги закону треба виконувати. Програв суд – май мужність прийняти поразку і підкоритись вимогам судочинства. Більш того, міський голова служить територіальній громаді і в своїй роботі повинен керуватись інтересами лучан, а не власними емоціями чи мстивими намірами.

Ще й через свою недалекоглядність Романюк М.Я. ледь не потрапив за грати. Адже за частиною 3 статті 382 Кримінального кодексу України передбачено позбавлення волі на строк до 8 років. Врятувало Миколу Романюка від криміналу лише те, що він займає таку високу посаду. Та й прокурори були не надто принциповими.

Загальний рахунок незаконної діяльності Миколи Романюка в окремо взятій ситуації, що описана вище, становить більше як 35 000 гривень. І це якщо не оцінювати шкоди завданої авторитету міської ради та авторитету органів правосуддя. Ця шкода сягає кількох мільйонів гривень. Також Романюк М.Я. повинен подякувати позивачці у справі за те, що вона не пред’явила до міської ради вимог про відшкодування моральної шкоди, на стягнення якої мала повне право. Ця людина пошкодувала місцевий бюджет і спільні гроші лучан.

Таким чином більш як 35 000 гривень за помилку і впертість міського голови. Ці гроші будуть сплачені спільним міським коштом. Кожен лучанин, в т.ч. і діти, заплатять десь по 0,20 грн. Але це ж несправедливо!

Луцький міський голова людина заможна. Тож пропоную йому з власної кишені добровільно сплатити до міського бюджету усі грошові кошти, що було присуджено за судовим рішенням Луцького міськрайонного суду від 16.09.2013р. у справі №2а-6554/11 (суддя Олексюк А.В.), судовим рішенням Луцького міськрайонного суду від 20.03.2012р. у справі № 0308/2262/2012 (суддя Іщук Л.П.), постановами державної виконавчої служби від 20.10.2011р. та 31.10.2011р., а також іншими виконавчими документами винесеними у цій справі.

У випадку невиконання цієї пропозиції – пропоную усім бажаючим лучанам приєднатись до спільного судового позову про стягнення з Миколи Романюка в користь територіальної громади міста Луцька збитків завданих його незаконними діями і бездіяльністю.

Андрій Осіпов
учасник політичного об’єднання «Сила людей»
депутат Луцької міської ради

P.S. Хотілось би знати скільки всього збитків лучанам спричинено незаконною діяльністю мера Романюка М.Я. та його команди? Як дорого стане місту каденція цього керманича?

Джерело: ВолиньPost08.10.2013   
  Поділитись
Ще статті на темуКоментувати:
Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодЛогін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:

Партнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

АНОНСИ ПОДІЙ
02 травня
15:30 З 8 по 10 травня 2014 року в м. Луцьк відбудеться навчання для депутатів місцевих рад в рамках проекту «Прозора та підзвітна місцева влада».
20 березня
09:54

26 березня 2014 року відбудеться сесія Ківерцівської міської ради


09:42

27 березня 2014 року відбудеться сесія Ратнівської районної ради.

11 березня
11:05

Сесія Волинської обласної ради продовжить роботу 14 березня 2014 року

03 березня
14:01

5 березня позачергова сесія Волинської обласної ради. ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ДЕННОГО.

26 лютого
10:46

27-го лютого 2014 року відбудеться чергова, п’ятдесят перша, сесія Ковельської міської ради.

13 лютого
11:16 19.02.2014 року о 09.00 год. відбудеться пленарне засідання чергової тридцять шостої сесії Ківерцівської міської ради.
10 лютого
12:12 54-а сесія Луцької міської ради скликається 26 лютого 2014 року о 10.00 годині в залі засідань міської ради.
07 лютого
08:30

Сьогодні о 10:00 год. позачергова 53-тя сесія Луцької міської ради.

03 лютого
14:28

Проект порядку денного бюджетної комісії Волинської обласної ради, що відбудеться 4 лютого 2014 року.


13:51

33 сесія Ратнівської районної ради скликається на 25 лютого 2014 року


RSS       

 


Цей веб-сайт створено у 2011 р. ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що була спільною ініціативою Фонду Східна Європа та Черкаської обласної організації Комітету виборців України і виконувалась за фінансової підтримки Фонду демократії ООН та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

З листопада 2012 р. робота веб-сайт підтримується в рамках проекту "Активна громада - відповідальний депутат", що виконується за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy) США.

 

Веб-розробка