Громадська думка
  ПоділитисьСИНДРОМ ПРОПАЩОГО ЗВИТЯЖЦЯ?

Жменька абсолютно суб’єктивних міркувань про героїв нашого часу

Щось не те з нами. При чому – з усіма. Із рідними, друзями, знайомими, колегами й зовсім чужими людьми. Про погоду говорити навіть для годиться нині вже не модно. Інша тема – у шаленому пріоритеті: витівки політиків. Великих, малих і геть дрібних містечкових політиканів.
Балакаємо про… вождів, вождиків і вожденят усюди: в транспорті, за чаркою, навіть при неочікуваній зустрічі, коли не бачилися надцять років.
– Ой, а ви знаєте останні хороші новини? – «убила» запитанням адміністратор… однієї з луцьких перукарень. – Опозиція вирішила висувати єдиного кандидата на президентські вибори! Ну, нарешті!
Кого там «слепила из того, что было» українська опозиція, з’ясовувати у вихідний та ще й за секунди до «наведення краси» не надто хотілося. Але, з’ясовуй чи ні, та зрозуміло достеменно: ось вони – герої нашого часу. Це лише у Лермонтова печоринський тип був воістину епохальним, бо увібрав усі особливості після декабристської епохи. Герой нинішнього українського часу ніц не увібрав і ніц не продукує, та він настільки герой, що нам цікаві не тільки його меседжі, а й навіть, у якій сорочці, брюках і спідньому він ходить.
І, даруйте, піпл хаває! Поговорили трохи про особливості вимови типових українських слів типовим українським прем’єром та й… почали реготати всією країною з мультяшного героя «Чарівної Русі». І такий він уже кумедний з тими своїми слівцями-покручами, що аж захоплюватися починаєш. Та й «азірівка» уже не так дратує. Навпаки – додає оригінальності, навіть стає родзинкою. Одна біда: примітивна величність того героїзму настільки захоплює, що абсурду не помічаємо. І хай би що говорили – ковтаємо.
Коли моя сусідка, котра вже не один рік живе у Франції, приїхала погостювати до батьків, сусіди розпитувати її про… політику тамтешнього президента. Замовити слівце про свого також не забули. А як же? Інших тем для розмов бракує. Що там діти, робота, дім чи особливості життя українських емігрантів…
Стрічки новин на сайтах (загальноукраїнських і місцевих) помережані іменами політиків і представників влади. І ніхто не читатиме, якщо котрийсь із тих достойників скаже щось путнє. Н-і-з-а-щ-о! Та то – ще півбіди, бо в ТОП-новинах опиняються ті повідомлення, де розповідається про махінації, про їхні справи «з душком» або просто наочно демонструється обмеженість та необізнаність тих, хто нами керує. І що люде? Говорять-балакають. Із
неприхованим, нехай і гнівним, але захватом: «А ви чули?», «Де ж це видано!», «Німця із гарапою на них…».
– Проголосую за того, що з вилами! – казала бабця в одному ківерцівському селі, коли до неї, старенької та немічної, прийшли зі скринькою для голосування на дому. – Він їден хоч за вила взявся…
Це я про те, що «їден» той окрім вил брався й за інші… речі, але для бабці – то не показник. Він – герой! Бо його показують із екрану, про нього пишуть. А «крутити» пику по телевізору чи не щодня – основна ознака героя сучасності. Ще одна – засівати обіцянками, наче житом напровесні. Одна біда: героям сьогодення зовсім не обов’язково виконувати сказане, навіть, якщо воно закарбоване на папері чи записане на плівку. Чи винуватити їх? Психологи акцентують: мовляв, окремі персони стільки емоцій витрачають на красномовне змалювання намірів, що на їхню реалізацію не зостається і дещиці зусиль. Се ля ві…
Місцеві політики та владці – нічим не ліпші. Героїзм неодмінно передбачає виключно пафосні балачки. Навіть тоді, коли все крутиться довкола невеликого Луцька. Словом, не наплетеш словесно, то далеко й не поїдеш. І те, що діло добряче пахне абсурдом, нікого особливо не обходить.
«Введення автобусного маршруту «соціальний автобус» до Вишкова (мікрорайон Луцька з приватною забудовою, – авт.) з пільговою оплатою для відповідних категорій населення, а в перспективі будівництво тролейбусної лінії». Це – пункт із передвиборчої програми депутата-мажоритарника Луцької міської ради Івана Корчука, котрому більшість мешканців того ж Вишкова надали перевагу. Воно б і нічого, бо ні соціальний автобус, а тим більше тролейбус ще нікому не завадили (а на Вишкові єдиний громадський транспорт – маршрутне таксі), одначе й дитині зрозуміло, що прокладати тролейбусну лінію доведеться, певно, через ківерцівські села Липляни чи Жидичин. Але ж одному, до речі поважному панові, така ідея прийшла до голови, а решта це не осміяла.
Почитавши обіцянки Івана Миколайовича, зазирнула у передвиборчі програми й решти його колег. Ого! Та то ж – справжній збірник казок! Лише герої – ті самі: красномовний оповідач та наївна, наче шістнадцятирічна дівчинка, громада. Ще кілька прикладів…
Нещодавно обраний Ігор Поліщук (той, якого називають людиною нардепа Ігоря Палиці) наголосив: працюватиме «над тим, аби міський бюджет розподілявся пропорційно між усіма мікрорайонами», а ще взявся обстоювати «безкоштовне право проїзду для усіх пільгових категорій лучан». Ну, якщо абсолютно всі пільговики міста стануть кататися коштом луцької казни, то вже ні на які пропорції та мікрорайони грошей не вистачить. А право пільгового проїзду – дійсно безкоштовне, бо за наявність будь-якого
права в Україні ще грошей не беруть. Проте, погодьтеся, що такі лозунги звучать… героїчно!
А от колишній білосердечний Рустам Дячук обіцяв спрямувати «повноваження директора ДКП «Луцьктепло» та депутата на залучення інвестицій у реформування ЖКГ». А як же бути з правилом: мухи (службове становище) – окремо, котлети (обов’язки обранця) – окремо? Тим більше, що саме до «Луцьктепла» у громади щоразу знаходиться маса претензій. У ДКП давно вже новий керівник, натомість інвестиції у ЖКГ міста – практично ті самі.
Колега пана Дячука Антон Сосновський обіцяв «підтримку пільгами меценатам, що фінансують соціальні програми міста», «сприяння працевлаштування молоді» та «поступову заміну водогінної каналізаційної системи міста у найближчі 10 років». Забув, певно, додати, що депутатська каденція триває лише 5 літ.
Перелік імен, як і перлів можна продовжувати скільки завгодно. Чого-чого, а фантазії луцьким обранцям не бракує. Всі вони, як і решта представників гілок влади, почуваються… героями. Вони, як і лермонтовський Печорін – мисливці, але не за пригодами, а за жалюгідною подобою публічності й слави. Тоді як громада сприймає все це за чисту монету й балакає, балакає, балакає. З осудом, але не без захоплення… Щось на кшталт лермонтовського «В вашей гальматье, однако ж, есть идея!». І поки так триватиме, герої нашого часу залишатимуться всього лише пропащими звитяжцями.

Джерело: Слово Волині


09.10.2013    Світлана ГОЛОВАЧУК
  Поділитись
Ще статті на темуКоментувати:
Логін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЦИТУВАТИ (Щоб додати цитату, виділіть необхідний фрагмент тексту на цій сторінці і натисніть "ЦИТУВАТИ")
Залишилося символів –

Введіть підтверджувальний кодЛогін:

Пароль:

Реєстрація.
Забули логін або пароль?
ЗНАЙТИ ДЕПУТАТА
Для пошуку використовуйте буквосполучення з не менше як 3-х літер


Підписатися на розсилку (тільки для зареєстрованих користувачів. реєстрація.)
Введіть Ваш email:

Партнерам: Код нашого банера можна скопіювати тут.

АНОНСИ ПОДІЙ
02 травня
15:30 З 8 по 10 травня 2014 року в м. Луцьк відбудеться навчання для депутатів місцевих рад в рамках проекту «Прозора та підзвітна місцева влада».
20 березня
09:54

26 березня 2014 року відбудеться сесія Ківерцівської міської ради


09:42

27 березня 2014 року відбудеться сесія Ратнівської районної ради.

11 березня
11:05

Сесія Волинської обласної ради продовжить роботу 14 березня 2014 року

03 березня
14:01

5 березня позачергова сесія Волинської обласної ради. ПРОЕКТ ПОРЯДКУ ДЕННОГО.

26 лютого
10:46

27-го лютого 2014 року відбудеться чергова, п’ятдесят перша, сесія Ковельської міської ради.

13 лютого
11:16 19.02.2014 року о 09.00 год. відбудеться пленарне засідання чергової тридцять шостої сесії Ківерцівської міської ради.
10 лютого
12:12 54-а сесія Луцької міської ради скликається 26 лютого 2014 року о 10.00 годині в залі засідань міської ради.
07 лютого
08:30

Сьогодні о 10:00 год. позачергова 53-тя сесія Луцької міської ради.

03 лютого
14:28

Проект порядку денного бюджетної комісії Волинської обласної ради, що відбудеться 4 лютого 2014 року.


13:51

33 сесія Ратнівської районної ради скликається на 25 лютого 2014 року


RSS       

 


Цей веб-сайт створено у 2011 р. ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» в рамках програми «Твій місцевий депутат: моніторинг діяльності депутатів місцевих рад в Україні», що була спільною ініціативою Фонду Східна Європа та Черкаської обласної організації Комітету виборців України і виконувалась за фінансової підтримки Фонду демократії ООН та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

З листопада 2012 р. робота веб-сайт підтримується в рамках проекту "Активна громада - відповідальний депутат", що виконується за фінансової підтримки Національного фонду підтримки демократії (National Endowment for Democracy) США.

 

Веб-розробка